Polskie Stowarzyszenie Aktuariuszy

Polskie Stowarzyszenie Aktuariuszy - Herb Stowarzyszenia English version

Spotkanie Noworoczne Członków PSA

28 listopada 2016 roku

Zarząd PSA zaprasza członków Stowarzyszenia na spotkanie noworoczne w dniu 13 12 2016 o godzinie 17.30 w sali Centrum Konferencyjnego Jupiter Warszawa ul. Towarowa 22. W trakcie spotkania zaprezentowana będzie prelekcja: IFRS 17: Closer than it appears”

z następującymi hasłami:

IFRS 17 Approaches, considering the General Model (aka Building Block Approach), Variable Fee and Premium Allocation Approach.

•IFRS 17 Calculations, with particular focus on the Risk Adjustment and Contractual Services• Margin.

• Unit of Account, the aggregation of policies for assessment under IFRS 17.

• Transition, the assessment of existing business under IFRS 17, including “re-imagining” of past CSMs.

• Governance and Control, and why it matters under IFRS 17.

Prowadzącym będzie: Richard Johnson Actuarial Solutions Manager FIS

Po prelekcji zapraszamy do dyskusji na bieżące tematy i przyjęcie świąteczne.

FIS™ is the world’s largest global provider dedicated to financial technology solutions. FIS empowers the financial world with software, services, consulting and outsourcing solutions. FIS’ more than 55,000 worldwide employees are passionate about moving our clients’ business forward. Headquartered in Jacksonville, Florida, FIS serves more than 20,000 clients in over 130 countries. FIS is a Fortune 500 company and is a member of Standard & Poor’s 500® Index.

Powołanie grupy roboczej PSA ds. dobrych obyczajów tworzenia produktu ubezpieczeń na życie

13 października 2016 roku

Polskie Stowarzyszenie Aktuariuszy zaprasza członków stowarzyszenia do zgłoszenia chęci pracy w grupie roboczej “Dobre obyczaje tworzenia produktów ubezpieczeń na życie”. Mandat grupy obejmuje:

przegląd podejścia tego zagadnienia innych stowarzyszeń aktuarialnych;

analizę jak praktycznie można wdrożyć rekomendacje KNF dotyczące zarządzania produktem w obszarach będących w kompetencji aktuariusza;

jak spełnić wymagania (w tym zakresie) ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej (szerzej wymagania S II).

Zgłoszenia do grupy roboczej proszę nadsyłać na adres jacek.skwierczynski@actuary.org.pl do dnia 20 10 2016 Zarząd PSA zdecyduje ostatecznie o składzie grupy roboczej, gdyby liczba zgłoszeń czyniła pracę grupy utrudnioną.

Zarząd PSA

Kurs z mikroekonomii

22 września 2016 roku

Szanowni Państwo, Informujemy, że w semestrze zimowym 2016/2017 zostanie zorganizowany kurs z Mikroekonomii dla osób, które chcą zostać członkami rzeczywistymi PSA. Zajęcia poprowadzi dr hab. Mariusz Próchniak z Katedry Ekonomii SGH. Program zajęć jest załączony do wiadomości na stronie stowarzyszenia.

Opłata za kurs wynosi 600 zł od uczestnika. Płatność prosimy uregulować do dnia 15 października 2016 przelewem na konto 32 1910 1048 2204 0092 7163 0001. Potwierdzenie proszę przynieść na pierwsze zajęcia.

Osoby pragnące wziąć udział w wykładzie prosimy o zgłaszanie swojej chęci na adres mailowy: mproch@sgh.waw.pl.

Osoby, które już zgłosiły swój udział wysyłając maila do Łukasza Delonga nie muszą ponownie wysyłać maila do prowadzącego zajęcia. Zarząd PSA

International Actuarial Association Mortality Working Group (IAA MWG)

20 września 2016 roku

Szanowni Państwo, International Actuarial Association Mortality Working Group (IAA MWG) opublikowało notatkę z ostatniego spotkania w Petersburgu (27-28 maja 2016). Notatka jest dostępna w załączniku oraz na stronie IAA MWG. Zachęcamy do lektury oraz dystrybuowania tej wiadomości do osób, które mogą być zainteresowane treścią publikacji IAA MWG. Jeśli czytają Państwo informacje publikowane przez IAA MWG lub są nimi zainteresowani, będziemy wdzięczni za informację zwrotną i wypełnienie krótkiej ankiety w języku angielskim dotyczącej komunikacji IAA MWG. Ankieta będzie aktywna do 30 września 2016 r. Pozdrawiam serdecznie, Ewa Dylewska

Zarząd PSA z uznaniem patrzy na udział Ewy Dylewskiej w pracach International Actuarial Association Mortality Working Group (IAA MWG) i reprezentowanie PSA.

Zarząd PSA

Kurs z mikroekonomii dla spełnienia jednego z wymagań zostania Czlonkiem Rzeczywistym PSA

12 września 2016 roku

Szanowni Państwo,

Polskie Stowarzyszenie Aktuariuszy planuje zorganizować 30 godzinny kurs z mikroekonomii dla osób, które chcą zostać członkami rzeczywistymi PSA. Zajęcia odbywałyby się w soboty i rozpoczęłyby się w październiku (4 soboty po 7 godzin). Zajęcia kończyłyby się 2 godzinnym egzaminem. Osoby chętne proszone są o wysłanie maila w najbliższym tygodniu do Łukasza Delonga na adres: ldelong@wp.pl. Organizacja kursu uzależniona jest od liczby osób.

Serdecznie pozdrawiamy, Zarząd PSA

Logowanie dla członków PSA

© 2006 - 2019 Polskie Stowarzyszenie Aktuariuszy. Wszelkie prawa zastrzeżone

Stworzone przez: Net Resolve - Projektowanie aplikacji internetowych i tworzenie stron WWW