Polskie Stowarzyszenie Aktuariuszy

Polskie Stowarzyszenie Aktuariuszy - Herb Stowarzyszenia English version

19 edycja Letniej Szkoły Nauk Aktuarialnych

23 lipca 2008 roku

W dniach 11 – 19 września 2008 roku odbędzie się 19 edycja Letniej Szkoły Nauk Aktuarialnych organizowana przez Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego przy współudziale Polskiego Stowarzyszenia Aktuariuszy. Tegoroczne wykłady dotyczyć będą następujących zagadnień:

  • Stochastic Claims Reserving – wykład prowadzony przez Pana dr. Thomasa Macka (poprzednio głównego aktuariusza Munich Re) w dniach 11-12 września 2008 roku,
  • Role of Enterprise Risk Management (ERM) – prowadzony przez Panów Toma Veermana, Franka Gregorkiewicza i Johana Voortmana pracujących w firmie doradztwa aktuarialnego Triple A (Holandia) w dniach 15-17 września 2008 roku,
  • Variable annuities – wykład prowadzony przez Panią Paolę Luraschi, Pana Paula Ernesta i Panią Beatę Gołęmbiecką – konsultantów z firmy Milliman w dniach 18-19 września 2008 roku.

Wszelkie informacje na temat wysokości opłat, zasad rejestracji, jak również informacje na temat tematyki poszczególnych wykładów znajdują się na stronie internetowej WNE UW pod adresem http://www.wne.uw.edu.pl/old/pl/postdiploma/wass/

Zapraszamy do udziału w zajęciach.

Piotr Borowski – Członek Zarządu PSA

Dostęp do informacji zawartych na stronach IAA

21 lipca 2008 roku

PSA jest jednym z 60 stowarzyszeń aktuarialnych, zrzeszonych w IAA (International Association of Actuaries).

Od końca lipca można skorzystać z informacji zawartych na stronach IAA włącznie z wiadomościami dla członków. Informacje te obejmują między innymi różne opracowania zapowiadanych konferencji, tłumaczenie on line i wiadomości z różnych sekcji IAA.

Zachęcamy do zapisania się na stronie IAA (http://www.actuaries.org/index.cfm?DSP=Security&ACT=FORM&LANG=EN).

Spotkanie członków PSA - 24 czerwca 2008 r. (wtorek)

23 czerwca 2008 roku

Szanowni Państwo,

Chciałbym Państwa poinformować, że tematem prelekcji Prof. Gajka na jutrzejszym spotkaniu członków PSA będą “Modele Wewnętrzne”.

Przypominam, że spotkanie to odbędzie się jutro (we wtorek), 24 czerwca o godz. 17:00 na wydziale Nauk Ekonomicznych UW, ul. Długa 44/50.

Po spotkaniu proponujemy wspólne wybranie się do restauracji “Arsenał” w pobliżu Wydziału Ekonomii UW. Stolik zamówiony jest na godz. 19:00. Na kolację będzie się można zgłosić podczas spotkania.

Jeszcze raz Bardzo Serdecznie Państwa zapraszam i Pozdrawiam,

Piotr Szlenk

Prezes PSA

International Summer School, Szwajcaria

16 czerwca 2008 roku

Szanowni Państwo,

w dniach 7-11.07.2008 w Szwajcarii odbędzie się International Summer School 2008 w Szwajcarii.

Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo pod adresem: http://www.saa-iss.ch/

Zaproszenie na spotkanie członków PSA

12 czerwca 2008 roku

Szanowni Państwo,

Chciałbym Państwa serdecznie zaprosić na najbliższe spotkanie członków Polskiego Stowarzyszenia Aktuariuszy. Spotkanie to odbędzie się we wtorek, 24 czerwca o godz. 17:00 na wydziale Nauk Ekonomicznych UW.

Jest mi niezmiernie miło poinformować, że naszym gościem na tym spotkaniu będzie Prof. Dr hab. Lesław Gajek, Zastępca Przewodniczącego KNF.

Profesor Lesław Gajek jest profesorem nauk matematycznych i doktorem statystyki. Specjalizuje się między innymi w dziedzinie szacowania ryzyka ubezpieczeniowego, inwestycyjnego oraz wyceny planów emerytalnych. Wykładał między innymi na Politechnice Łódzkiej oraz Uniwersytecie Warszawskim. Był ekspertem do spraw ubezpieczeń w NSZZ ,Solidarność” i Centrum im. Adama Smitha. W 1998 r. został doradcą ministra pracy i polityki socjalnej. Od października 1999 do maja 2001 r. pełnił funkcję prezesa ZUS. Od kwietnia 2008 roku pełni funkcję Zastępcy Przewodniczącego KNF. W Urzędzie Nadzoru podlega mu Pion Nadzoru Ubezpieczeniowego oraz Pion Nadzoru Emerytalnego.

O szczegółach wystąpienia Prof. Gajka poinformuje Państwa w późniejszym terminie. Jednocześnie chciałbym poinformować, że duża część spotkania będzie przeznaczona na pytania do Prof. Gajka i jego odpowiedzi. Będzie to dobra okazja do przedyskutowania i zasygnalizowania kwestii nurtujących nasze środowisko.

Tradycyjnie po spotkaniu chcielibyśmy zaproponować Państwu wybranie się na wspólną kolację. Jak zwykle obowiązuje zasada “każdy (z wyjątkiem zaproszonego gościa) płaci za siebie”. Osoby chętne na kolacje proszone są o zgłaszanie się do mnie (piotr.szlenk@allianz.pl) do piątku 20 czerwca (włącznie) tak abym był w stanie zarezerwować stolik w restauracji.

Jeszcze raz Bardzo Serdecznie Państwa zapraszam i Pozdrawiam,

Piotr Szlenk

Prezes PSA

Logowanie dla członków PSA

© 2006 - 2018 Polskie Stowarzyszenie Aktuariuszy. Wszelkie prawa zastrzeżone

Stworzone przez: Net Resolve - Projektowanie aplikacji internetowych i tworzenie stron WWW