Wiadomości

[Webinar OpenFloor] Czego nauczył aktuariuszy COVID-19? – 26 października 2022

W imieniu prelegenta, Macieja Zaboja, Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Aktuariuszy serdecznie zaprasza swoich członków na wykład-webinar z cyklu Open Floor pt. „Czego nauczył aktuariuszy COVID-19?

O wykładzie: 

Czego nauczył nas aktuariuszy COVID-19 i jaki to może mieć wpływ na modelowanie śmiertelności?

Zbliżamy się do okresu, kiedy aktuariusze zaczynają przygotowywać założenia dotyczące śmiertelności. Ten rok jest specyficzny dlatego, że teoretycznie jest to okres już po COVID-owy, ale czy na pewno?

W prezentacji zostanie omówione podejście do modelowania śmiertelności, jak i możliwość wykorzystania różnych modeli projekcyjnych. Na bazie kilku scenariuszy zostanie pokazane jak można ująć projekcję śmiertelności na przyszłość.

Zostaną zaprezentowane różne źródła danych, ich wpływ na poprawę modeli śmiertelności. Prelegent opowie również o nowych wyzwaniach jakie czekają aktuariuszy i jak można się z nimi zmierzyć.

O prelegencie

Maciej Zabój jest starszym managerem w dziale ryzyka i aktuariatu w CEE KPMG. Przez ostatnie 14 lat Maciej zbierał doświadczenie zawodowo nie tylko w departamentach aktuarialnych w Polsce ale także w takich krajach jak Austria czy Szwajcaria. Od 3 lat pracuje w KPMG, gdzie odpowiedzialny jest za audyt oraz rozwijanie nowych technologii z uwzględnieniem big data w ubezpieczeniach.

Termin i miejsce: 26 października 2022 r. (środa) w godzinach 17.00-18.00, spotkanie Zoom