Polskie Stowarzyszenie Aktuariuszy

Polskie Stowarzyszenie Aktuariuszy - Herb Stowarzyszenia English version

International Summer School, Szwajcaria

16 czerwca 2008 roku

Szanowni Państwo,

w dniach 7-11.07.2008 w Szwajcarii odbędzie się International Summer School 2008 w Szwajcarii.

Więcej informacji na ten temat znajdą Państwo pod adresem: http://www.saa-iss.ch/

Zaproszenie na spotkanie członków PSA

12 czerwca 2008 roku

Szanowni Państwo,

Chciałbym Państwa serdecznie zaprosić na najbliższe spotkanie członków Polskiego Stowarzyszenia Aktuariuszy. Spotkanie to odbędzie się we wtorek, 24 czerwca o godz. 17:00 na wydziale Nauk Ekonomicznych UW.

Jest mi niezmiernie miło poinformować, że naszym gościem na tym spotkaniu będzie Prof. Dr hab. Lesław Gajek, Zastępca Przewodniczącego KNF.

Profesor Lesław Gajek jest profesorem nauk matematycznych i doktorem statystyki. Specjalizuje się między innymi w dziedzinie szacowania ryzyka ubezpieczeniowego, inwestycyjnego oraz wyceny planów emerytalnych. Wykładał między innymi na Politechnice Łódzkiej oraz Uniwersytecie Warszawskim. Był ekspertem do spraw ubezpieczeń w NSZZ ,Solidarność” i Centrum im. Adama Smitha. W 1998 r. został doradcą ministra pracy i polityki socjalnej. Od października 1999 do maja 2001 r. pełnił funkcję prezesa ZUS. Od kwietnia 2008 roku pełni funkcję Zastępcy Przewodniczącego KNF. W Urzędzie Nadzoru podlega mu Pion Nadzoru Ubezpieczeniowego oraz Pion Nadzoru Emerytalnego.

O szczegółach wystąpienia Prof. Gajka poinformuje Państwa w późniejszym terminie. Jednocześnie chciałbym poinformować, że duża część spotkania będzie przeznaczona na pytania do Prof. Gajka i jego odpowiedzi. Będzie to dobra okazja do przedyskutowania i zasygnalizowania kwestii nurtujących nasze środowisko.

Tradycyjnie po spotkaniu chcielibyśmy zaproponować Państwu wybranie się na wspólną kolację. Jak zwykle obowiązuje zasada “każdy (z wyjątkiem zaproszonego gościa) płaci za siebie”. Osoby chętne na kolacje proszone są o zgłaszanie się do mnie (piotr.szlenk@allianz.pl) do piątku 20 czerwca (włącznie) tak abym był w stanie zarezerwować stolik w restauracji.

Jeszcze raz Bardzo Serdecznie Państwa zapraszam i Pozdrawiam,

Piotr Szlenk

Prezes PSA

Badanie wynagrodzeń - ostatnie dni na wypełnienie ankiety!

10 czerwca 2008 roku

Szanowni Państwo,

Dziękujemy tym z Państwa, którzy wypełnili już ankiety dotyczącą wynagrodzeń. Do tej pory ankietę wypełniło ponad 80 osób. Przeważają wśród nich osoby z licencją aktuarialną. W celu uzyskania równie reprezentatywnej próbki dla osób nie posiadających licencji zwracamy się z prośbą do członków PSA o rozesłanie niniejszej informacji do kolegów i współpracowników, którzy wykonują zawód aktuariusza lecz nie posiadają licencji bądź nie są członkami PSA. Zachęcamy również do wypełnienia ankiety tych, którzy tego jeszcze nie zrobili. Przypominamy:

Ankieta dostępna jest na stronie: http://www.darwinrhodes.com/poland/questionnaire.aspx

Przedłużyliśmy czas wypełnienia ankiety o kolejny tydzień do 13 czerwca. Jest to termin ostateczny, po którym nasi partnerzy, firma Rhodes zakończy badanie i przygotuje odpowiedni raport. Poniżej dołączamy informację wysłaną wcześniej opisującą projekt

Z wyrazami szacunku

Marcin Łuczyński i Charles Levi

ASTIN 2008 - MANCHESTER - not only for ASTIN members!

28 maja 2008 roku

ASTIN 2008 - MANCHESTER. The ASTIN Colloquium is available not only for ASTIN members!

Badanie wynagrodzeń

20 maja 2008 roku

Szanowni Państwo,

Z pomocą firmy doradztwa personalnego Darwin Rhodes Zarząd PSA przygotował badanie wynagrodzeń wśród aktuariuszy. Chcielibyśmy gorąco zachęcić Państwa do wypełnienia krótkiej ankiety zawierającej podsatwowe pytania dotyczące zajmownaego stanowiska, charakteru pracy, wykształcenia oraz składników i wysokości wynagrodzeń. Jej wypełnienie nie zajmie Państwu więcej niż 4 minuty.

Po zakończeniu badania firma Darwin Rhodes przygotuje szczegółowy raport prezentujący wyniki ankiety. Raport ten zostanie przedstawiony w trakcie najbliższego spotkania PSA oraz zostanie udostępniony członkom na stronie PSA. Wierzymy, że wyniki ankiety pozwolą nam, aktuariuszom, lepiej ocenić adekwatność otrzymywanego wynagrodzenia. W związku z powyższym prosilibyśmy o rzetelne i kompletne wypełnienie przygotowanej ankiety.

Ankieta dostępna jest na stronie: http://www.darwinrhodes.com/poland/questionnaire.aspx

Bylibyśmy wdzięczni, o ile to możliwe, za jak najszybsze wypełnienie ankieta – planujemy, że ankieta będzie dostępna na stronie do dnia 6 czerwca. Jednocześnie chcielibyśmy zapewnić, ze ankieta jest w pełni anonimowa, prezentacja jej wyników zawierać będzie dane zagregowane uniemożliwiające w jakikolwiek sposób identyfikacje poszczególnych indywidualnych odpowiedzi i zostanie dokonana po uprzednim uzgodnieniu z Zarządem PSA. Umowa podpisana przez Zarząd PSA z firmą Darwin Rhodes zapewnia pełną ochronę uzyskanych danych oraz wyłączne prawa PSA do wyników i analiz przygotowanych po zakończeniu badania.

Firma Darwin Rhodes specjalizuje się w rekrutacjach aktuariuszy na świecie. W Polsce Darwin Rhodes CEE kontynuuje działalność firmy matki z Wielkiej Brytanii w tym zakresie. Jeżeli chcieliby Państwo dołączyć swoje CV do globalnej bazy aktuariuszy, proszę o kontakt mailowy z Manager Darwin Rhodes CEE, panią Magdaleną Bucką, na adres warsaw@darwinrhodes.com.

Z wyrazami szacunku

Marcin Łuczyński i Charles Levi

Logowanie dla członków PSA

© 2006 - 2019 Polskie Stowarzyszenie Aktuariuszy. Wszelkie prawa zastrzeżone

Stworzone przez: Net Resolve - Projektowanie aplikacji internetowych i tworzenie stron WWW