Wiadomości

Virtual Actuarial Colloquium IAA – 11-15 maja 2020

W dniach 11-15 maja, w zastępstwie konferencji w Paryżu odbędzie się Virtual Actuarial Colloquium organizowane przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Aktuarialne (IAA). Materiały i nagrane prezentacje dostępne będą po 11 maja na stronach actuview po zalogowaniu się na własne konto.

Program konferencji znajduje się na stronie https://www.actuview.com/browse-sections-virtual-colloquium-videos-1-date.html.

W szczególności zachęcamy do wysłuchania referatów polskich prelegentów: dwóch prac Łukasza Delonga pt. „Regression Models for the Joint Development of Individual Payments and Claims Incurred” (wspólnie z Mario Wuthrichem) oraz “One-year Premium Risk and Emergence Pattern of Ultimate Loss Based on Conditional Distribution” (wspólnie z Marcinem Szatkowskim) na temat wykorzystania sieci neuronowych do oszacowania rezerwy RBNS i estymacji ryzyka jednorocznego w stosunku do ryzyka w horyzoncie ostatecznym.

Zwracamy uwagę, że aby wziąć udział w sesjach na żywo trzeba być uczestnikiem actuview oraz należy dokonać rejestracji na swoim koncie członkowskim w tym serwisie. Każdy Członek PSA ma nadany swój indywidualny kod actuview, który można znaleźć po zalogowaniu na stronie PSA .