Wiadomości

[Webinar OpenFloor] Metody alokacji kapitału – 19 maja 2021

W imieniu prelegenta, Grzegorza Szymańskiego, Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Aktuariuszy serdecznie zaprasza swoich członków na wykład-webinar z cyklu Open Floor pt. „Metody alokacji kapitału″.

O wykładzie: 

W poszczególnych systemach wypłacalności określono sposoby wyznaczania wymogu kapitałowego, jednocześnie zostawiając ubezpieczycielom swobodę alokacji tego wymogu kapitałowego na poszczególne ryzyka, linie biznesowe czy podmioty w grupie. Choć dostępnych jest wiele metod alokacji kapitału, nie wszystkie są możliwe do zastosowania w poszczególnych zakładach ubezpieczeń ze względu na dostępność danych czy stawiane oczekiwania alokacji kapitału. Prezentacja będzie miała na celu rozważenie różnych metod alokacji wymogu kapitałowego na poszczególne ryzyka, linie biznesowe czy podmioty w grupie.

O prelegencie:

Grzegorz Szymański jest starszym menadżerem ds. kapitału ekonomicznego w Aviva, odpowiada za wyznaczanie i raportowanie kapitałowego wymogu wypłacalności dla Grupy Aviva, a poprzednio za przygotowanie metodyk wyznaczania wymogu kapitałowego w Avvia i walidację funkcji strat w modelu wewnętrznym Aviva. Zanim dołączył do Aviva, pracował w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego, gdzie był odpowiedzialny za przygotowanie Urzędu i wsparcie zakładów ubezpieczeń w przygotowaniach do projektu Wypłacalność II w zakresie wymogów finansowych.

Termin i miejsce: 19 maja (środa) w godzinach 17.00-18.00, spotkanie Zoom.